Szkoła bezpiecznej jazdy Volvo

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Volvo, wiosna 2019

 

 

 

 

Jak bezpiecznie hamować na różnej nawierzchni i omijać przeszkody, jak zachować się w przypadku poślizgu oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy – to tylko część zagadnień  z którymi mierzyli się uczestnicy wyjątkowego eventu, Szkoła Bezpiecznej Jazdy, zorganizowanego 18 maja br. w ośrodku Bednary Driving City przez Volvo Firmę Karlik. W szkoleniu wzięli  udział aktorka Grażyna Wolszczak, ambasadorka marki Volvo Firma Karlik oraz ponad 40 klientów.

 

Volvo Firma Karlik na pierwszym miejscu zawsze stawia bezpieczeństwo i dlatego  cyklicznie zaprasza klientów na  Szkołę Bezpiecznej Jazdy –  to spotkanie edukacyjne, podczas którego  jeżdżąc flotą modeli Volvo pod opieką  instruktorów, można  ćwiczyć: awaryjne hamowanie na różnego rodzaju nawierzchni, technikę jazdy w zakręcie, hamowanie i omijanie przeszkód, czy zachowanie w przypadku poślizgu nadsterownego i podsterownego.

 

 

 

Ważną częścią wiosennej edycji szkolenia był kurs udzielania pierwszej pomocy oraz reakcji w przypadku gdy możemy ratować poszkodowanych w wyniku kolizji drogowej. Uczestników edukowała i praktycznie egzaminowała grupa zawodowych ratowników medycznych.

 

– Przećwiczenie jak właściwie hamować w sytuacjach zagrożenia czy  omijać niespodziewane przeszkody było bardzo cenne. Instruktorzy  przez cały dzień przekazywali nam niezwykle ważne informacje, czasem, wydawałoby się, że  oczywiste, m.in.  jak ważne jest zajęcie prawidłowej postawy za kierownicą oraz że za każdym razem po zapięciu pasa bezpieczeństwa, trzeba go jeszcze zaciągnąć. W sytuacji zagrożenia, właśnie ta prosta czynność może nam uratować życie. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tak wartościowym szkoleniu – komentuje Grażyna Wolszczak.

 

 

Cenne doświadczenie, wartościowe i potrzebne – tak szkolenie ocenili jego uczestnicy. Na zakończenie  wszyscy goście otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie edukacji z zakresu bezpiecznej jazdy.

– Dla marki Volvo bezpieczeństwo nie jest pustym sloganem. Dostarczamy nie tylko samochody z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, ale i dokładamy starań, by podnosić wiedzę i umiejętności kierowców jeżdżących Volvo. Jak pokazuje szkolenie, większość z nas, często ma złe nawyki i nie zdaje sobie sprawy, jak czasem z pozoru proste czynności, mogą naprawdę uratować życie – podsumowuje Piotr Żuchowski – Dyrektor Sprzedaży Volvo Firma Karlik.

 

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Volvo to cykl spotkań edukacyjnych dla Klientów związanych z Firmą Karlik. Od ponad 10 lat firma konsekwentnie kontynuuje zajęcia i za każdym razem inna grupa Klientów ma możliwość praktycznego i teoretycznego przyswojenia umiejętności z zakresu bezpiecznej jazdy. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu szkolenia kolejna Szkoła zorganizowana będzie już jesienią 2019 roku.

 

 

 

 

 

 

 

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – JESIEŃ 2017 

W sobotę 14 października, w ośrodku szkolenia kierowców w Bednarach zorganizowaliśmy dla wybranej grupy Klientów Szkołę Bezpiecznej Jazdy z flotą modeli Volvo.

Nowoczesna infrastruktura ośrodka pozwoliła kierowcom na sprawdzenie swoich umiejętności w trudnych warunkach oraz aktywne testowanie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa stosowanych w modelach Volvo pod okiem doświadczonych instruktorów. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy mieli okazję poznać i ćwiczyć: awaryjne hamowanie na różnej nawierzchni, technikę jazdy w zakręcie, hamowanie i omijanie przeszkody, reakcję na poślizg nadsterowny i podsterowny.

 

Goście poznali także tajniki jazdy terenowej oraz próby sportowej. Atrakcją szkolenia było spotkanie z Tomaszem Czopikiem 4-krotnym Rajdowym Mistrzem Polski, który z uczestnikami spotkania na pokładzie Volvo, wykonał ekstremalny przejazd po torze. Na zakończenie szkolenia wszyscy goście otrzymali certyfikaty, a dla najlepszych kierowców organizatorzy przygotowali nagrody specjalne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – JESIEŃ 2015

Jesienna edycja Szkoły Bezpiecznej Jazdy zorganizowana 9 października 2015 dla klientów przez Firmę Karlik Autoryzowanego Dealera Volvo na lotnisku w Kąkolewie.

To była niesamowita przygoda z teoretyczną i praktyczną nauką. Zajęcia przeprowadziliśmy na flocie najnowszych modeli Volvo, między innymi Volvo XC90 oraz Volvo V60 Cross Country.

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – WIOSNA 2014

Szkoła Bezpiecznej Jazdy zorganizowana na lotnisku w Kąkolewie wiosną 2014 przez Firmę Karlik.

 

Uczestnicy SBJ pod okiem instruktorów testowali samochody marki Volvo w ekstremalnych warunkach oraz przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Była to wyjątkowa okazja na poznanie możliwości marki Volvo i systemów bezpieczeństwa zamontowanych w samochodach, które od lat uchodzą za najbezpieczniejsze na świecie i potwierdzają to w najbardziej prestiżowych testach.

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – WIOSNA 2013

18 maja 2013 r. zorganizowaliśmy na lotnisku w Kąkolewie Szkołę Bezpiecznej Jazdy. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczestnicy mieli okazję testować modele Volvo w ekstremalnych warunkach i sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą.

 

Szkoleniowcy zwracali szczególną uwagę na właściwą pozycję za kierownicą i prawidłowe dopasowanie ustawień fotela i kierownicy do sylwetki kierowcy. Pokaz pierwszej pomocy oraz profesjonalny instruktaż postępowania z ofiarami wypadku uświadomił uczestnikom, jak istotna jest natychmiastowa reakcja.

 

Jednym z elementów szkolenia był tradycyjny slalom między słupkami, który wymagał refleksu i właściwego oszacowania odległości. Niezwykle cenne okazały się wskazówki instruktorów, jak należy reagować w sytuacji, gdy przed maską auta nieoczekiwanie pojawi się przeszkoda.

 

Najtrudniejszy i najbardziej ekstremalny dla kierowców okazał się moduł wymagający opanowania rozpędzonego auta na mokrym zakręcie i wyprowadzenie go z poślizgu. Zadanie mocno podniosło poziom adrenaliny wszystkim uczestnikom szkolenia.

Klienci, którzy wzięli udział w Szkole Bezpiecznej Jazdy otrzymali specjalne Certyfikaty.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolenia za aktywność i zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Bezpiecznej Jazdy.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również