Szkoła bezpiecznej jazdy Volvo

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – JESIEŃ 2017 

W sobotę 14 października, w ośrodku szkolenia kierowców w Bednarach zorganizowaliśmy dla wybranej grupy Klientów Szkołę Bezpiecznej Jazdy z flotą modeli Volvo.

Nowoczesna infrastruktura ośrodka pozwoliła kierowcom na sprawdzenie swoich umiejętności w trudnych warunkach oraz aktywne testowanie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa stosowanych w modelach Volvo pod okiem doświadczonych instruktorów. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy mieli okazję poznać i ćwiczyć: awaryjne hamowanie na różnej nawierzchni, technikę jazdy w zakręcie, hamowanie i omijanie przeszkody, reakcję na poślizg nadsterowny i podsterowny.

 

Goście poznali także tajniki jazdy terenowej oraz próby sportowej. Atrakcją szkolenia było spotkanie z Tomaszem Czopikiem 4-krotnym Rajdowym Mistrzem Polski, który z uczestnikami spotkania na pokładzie Volvo, wykonał ekstremalny przejazd po torze. Na zakończenie szkolenia wszyscy goście otrzymali certyfikaty, a dla najlepszych kierowców organizatorzy przygotowali nagrody specjalne. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – JESIEŃ 2015

Jesienna edycja Szkoły Bezpiecznej Jazdy zorganizowana 9 października 2015 dla klientów przez Firmę Karlik Autoryzowanego Dealera Volvo na lotnisku w Kąkolewie.

To była niesamowita przygoda z teoretyczną i praktyczną nauką. Zajęcia przeprowadziliśmy na flocie najnowszych modeli Volvo, między innymi Volvo XC90 oraz Volvo V60 Cross Country.

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – WIOSNA 2014

Szkoła Bezpiecznej Jazdy zorganizowana na lotnisku w Kąkolewie wiosną 2014 przez Firmę Karlik.

 

Uczestnicy SBJ pod okiem instruktorów testowali samochody marki Volvo w ekstremalnych warunkach oraz przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Była to wyjątkowa okazja na poznanie możliwości marki Volvo i systemów bezpieczeństwa zamontowanych w samochodach, które od lat uchodzą za najbezpieczniejsze na świecie i potwierdzają to w najbardziej prestiżowych testach.

SZKOŁA BEZPIECZNEJ JAZDY – WIOSNA 2013

18 maja 2013 r. zorganizowaliśmy na lotnisku w Kąkolewie Szkołę Bezpiecznej Jazdy. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczestnicy mieli okazję testować modele Volvo w ekstremalnych warunkach i sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą.

 

Szkoleniowcy zwracali szczególną uwagę na właściwą pozycję za kierownicą i prawidłowe dopasowanie ustawień fotela i kierownicy do sylwetki kierowcy. Pokaz pierwszej pomocy oraz profesjonalny instruktaż postępowania z ofiarami wypadku uświadomił uczestnikom, jak istotna jest natychmiastowa reakcja.

 

Jednym z elementów szkolenia był tradycyjny slalom między słupkami, który wymagał refleksu i właściwego oszacowania odległości. Niezwykle cenne okazały się wskazówki instruktorów, jak należy reagować w sytuacji, gdy przed maską auta nieoczekiwanie pojawi się przeszkoda.

 

Najtrudniejszy i najbardziej ekstremalny dla kierowców okazał się moduł wymagający opanowania rozpędzonego auta na mokrym zakręcie i wyprowadzenie go z poślizgu. Zadanie mocno podniosło poziom adrenaliny wszystkim uczestnikom szkolenia.

Klienci, którzy wzięli udział w Szkole Bezpiecznej Jazdy otrzymali specjalne Certyfikaty.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolenia za aktywność i zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Bezpiecznej Jazdy.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również